Płytki wielkoformatowe w nowoczesnym domuAranżacja mieszkania to niełatwe zadanie, które wymaga dużej pomysłowości. Wszystkie zastosowane rozwiązania muszą być starannie przemyślane, tak by pomieszczenia były estetyczne, a przy tym funkcjonalne. Jedną z metod stosowaną przez profesjonalistów jest wybór elementu, który będzie motywem przewodnim całego mieszkania. Popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie nowoczesnych płytek wielkoformatowych, które przypadną do gustu zarówno osobom ceniącym minimalizm, jak i tym, którzy stawiają na mocny, zaskakujący efekt.

Jak skomponować?

Płytki wielkoformatowe to przyciągający wzrok element, który świetnie sprawdzi się w dużych pomieszczeniach, takich jak salon. Płytki w rozmiarze XXL zaskakują swoją nowoczesną formą, która skupia uwagę - zarówno przez swoją prostotę, jak i niezwykły wygląd. Dzięki ich zastosowaniu pomieszczenie wydaje się optycznie większe, a przy tym zyskuje lekkość. Płytki wielkoformatowe stanowią ozdobę samą w sobie, mogą jednak być także tłem do kolejnych elementów. W zależności od dodatków, jakie dobierzemy, nasze pomieszczenie może przybrać rustykalny styl, lub przeciwnie - stanie się eleganckie i klasyczne. Płytki wielkoformatowe są wielofunkcyjne,  dzięki czemu możemy je zastosować na podłodze, na ścianie, na blacie lub nawet, jako element elewacji w stylu industrialnym. 

Płytki wielkoformatowe - niesamowity efekt 

Szeroki wybór płytek wielkoformatowych pozwala nam dobrać ich wygląd do naszych upodobań. Jeśli jednak nie mamy gotowego pomysłu w głowie, nic straconego. Nasi specjaliści doradzą, jak wykorzystać ten modny element i dopasować go do remontowanego wnętrza, tak by uzyskać, jak najlepszy efekt. Jakie płytki cieszą się największą popularnością? Przede wszystkim niemal surowe propozycje, zbliżone swoim wyglądem do materiałów takich jak drewno, kamień, czy metal. Popularnym materiałem są płytki imitujące stal doskonałe, jeśli cenimy industrialny klimat pomieszczeń. Z kolei “kamienne” propozycje są doskonałym zastępstwem dla materiałów, takich jak gres, marmur, granit, czy piaskowiec. Warto wspomnieć, że oprócz niecodziennego wyglądu płytki wielkoformatowe są też wytrzymałe i odporne na codzienne użytkowanie, w tym na zabrudzenia.


Wróć do bloga