Gdzie sprawdzi się glazura?Bywa, że nieoczywiste rozwiązania okazują się strzałem w dziesiątkę. Glazura od lat niepodzielnie króluje w kuchniach i łazienkach, ale uzasadnione jest jej wykorzystanie przy urządzaniu strefy dziennej. Eleganckie płytki świetnie dopasują się do wystroju wielu rodzajów pomieszczeń i nadadzą im nietuzinkowy charakter. Gdzie najlepiej sprawdzi się glazura?

Glazura – co to takiego?

Dopiero budowa domu czy podjęcie decyzji o remoncie mieszkania skłaniają do zastanowienia się nad tym, czym są tak dobrze znane ze słyszenia terminy. Jednym z nich jest na pewno glazura. To nic innego jak płytki wykonane z ceramiki, a następnie pokryte szkliwem, które nadaje im wygląd przypominający porcelanę. Są lekkie i kruche, dlatego wykorzystuje się do wykańczania ścian.

Płytki takie występują w niezliczonej ilości kolorów, maja różne wzory, desenie i wielkości. Ich wielką zaletą jest też fakt, że niezwykle łatwo utrzymać je w czystości. Pokryte szkliwem, nie pochłaniają wilgoci i są odporne na jej niekorzystne oddziaływanie.

Gdzie zastosowanie znajdzie glazura?

Płytki z glazury zostały stworzone z myślą o wnętrzach. Ewentualnie można je zastosować na osłoniętym tarasie czy na werandzie. W innym przypadku mogą szybko ulec zniszczeniu, gdyż są dosyć delikatne.

To oczywisty wybór do łazienki. Zapewniają subtelny połysk i elegancki, schludny wygląd tego pomieszczenia. Ponadto będzie można w łatwy sposób oraz szybko je oczyścić. Obecnie bardzo modna jest glazura, przy pomocy której udaje się stworzyć efektowne mozaiki.

Doskonale sprawdzi się w kuchni, gdzie nietrudno o tłuste zabrudzenia – dbanie o nieskazitelny stan takich płytek nie zajmie wiele czasu. Będą świetnie prezentować się, jeżeli zostanie nimi wyłożona cała ściana lub tylko fragment nad kuchenką czy zlewem.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby za sprawą glazury wykończyć nowoczesne pomieszczenia dzienne – salon, jadalnię czy przedpokój. Stylowy wygląd płytek, ich błyszcząca powierzchnia nada odpowiedniej klasy wnętrzom. Należy mieć również na uwadze, że istnieje bardzo duża gama ich kolorów i kształtów, co daje nieograniczone możliwości aranżacyjne.


Wróć do bloga